O NAS

Stowarzyszenie Edukacja plus Integracja powstało w październiku 2006 r. i zostało zarejestrowane jako organizacja pożytku publicznego, aby prowadzić działania na rzecz mieszkańców Banina i okolic, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży. Wierzymy, że inwestycja w edukację, kulturę, propagowanie zdrowego stylu życia pozwoli nam rozwijać lokalną społeczność.

Od początku działalności ściśle współpracujemy z Dyrekcją, Gronem Pedagogicznym  oraz Radą Rodziców Szkoły Podstawowej w Baninie. Wspólnie oceniamy potrzeby, poszukujemy ciekawych pomysłów i sposobów na ich realizację.

W ciągu minionych czterech lat naszej działalności, dzięki środkom uzyskanym z wpłat 1%, dotacjom celowym, a także dzięki społecznej pracy wielu osób, zrealizowaliśmy szereg projektów na rzecz mieszkańców miejscowości.

W minionych latach braliśmy czynny udział w działaniach związanych z budową  nowej szkoły podstawowej i gimnazjum w Baninie.

Prowadziliśmy również działania zmierzające do  poprawy warunków lokalowych w istniejącej  szkole.  Z naszej inicjatywy zaadaptowano dla potrzeb klas „O” pomieszczenia na ostatniej kondygnacji budynku, a także powstały sale kontenerowe wraz z łącznikiem. Prowadziliśmy działania zmierzające do budowy hali namiotowej, której powstanie znacząco poprawi warunki do prowadzenia zajęć i zawodów sportowych.

Dzięki naszym naciskom i zachęcie do rozmów, doszło do wydłużenia trasy autobusu 126 do Żukowa. Zainicjowaliśmy również działania protestacyjne związane z planowanym przez władze Gdańska zamknięciem  przejazdu od ul. Słowackiego w kierunku Banina.

Stowarzyszenie uzyskało szereg dotacji celowych  na realizację zadań publicznych, przyznawanych przez  Gminę Żukowo w ramach konkursów dla organizacji pozarządowych.  W ramach pozyskanych środków od kilku lat współorganizowaliśmy  festyn rodzinny „Mama, Tata i Ja”, a także cykl zawodów sportowych dla dzieci „Sportowe soboty”. Realizowaliśmy projekt zajęć nauki gry na instrumentach muzycznych „Muzyka łagodzi obyczaje”, a także muzyczny projekt edukacyjny „Muzyka dla smyka”. Prowadzimy sekcję szachową „Szach mat”, której zajęcia cieszą się niesłabnącą popularnością.

Środki uzyskane w minionych latach w ramach  „1%” przeznaczyliśmy między innymi na realizację projektu „Po lekcjach”, w ramach którego odbywały się dodatkowe zajęcia komputerowe,  zajęcia nauki gry na instrumentach muzycznych oraz zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego.

Organizowaliśmy i współfinansowaliśmy  wyjazdy edukacyjne dla dużej grupy dzieci do Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni, a także na wykłady odbywające się na Uniwersytecie Gdańskim w ramach projektu „Gdański Uniwersytet Dziecięcy”.

Wspieraliśmy realizowany w naszej szkole projekt „Odyseja Umysłu”, a drużyny reprezentujące SP Banino, dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu uczestników i trenerów, radziły sobie świetnie we wszystkich dotychczasowych konkursach.

Wsparcie darczyńców umożliwiło nam zakup pianina dla szkoły, a także zakup zabawek edukacyjnych do nowej sali dla klasy „O”.

Co roku przyłączamy się do akcji WOŚP realizowanej w naszej szkole.

Szczegółowy opis działań Stowarzyszenia w minionych latach znajdą Państwo w naszych SPRAWOZDANIACH.

Reklamy
%d blogerów lubi to: